ОШ "Растко Немањић" Школа ОБЕЛЕЖАВАЊЕ НАЦИОНАЛНОГ ДАНА КЊИГЕ АКЦИЈОМ,, ЧИТАЈМО ГЛАСНО“

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ НАЦИОНАЛНОГ ДАНА КЊИГЕ АКЦИЈОМ,, ЧИТАЈМО ГЛАСНО“

Поводом Националног дана књиге у сарадњи са Друштвом школских библиотекара Србије и наставницом српског језика Јелком Васојевић окупили смо се у школској библиотеци и обележили овај важан датум. Читање смо почели у 11:55, што симболично представља крајње време да се окренемо неговању књиге и културе уопште. Ученици су заједно читали омиљене цитате, песме, приче и разговарали о прочитаном. Циљ је био да ученици буду подстакнути на читање и неговање књига, повезивање деце са библиотеком. Иста акција је била и у издвојеном одељењу у Постењу са наставницом Дијаном Никић.